Projekt „Mladí hasiči DHZ Krmeš – Vlachy“

01.09.2022 13:47

V tomto roku sa nám podarilo prostredníctvom Bc. Miroslava Hrica získať 2 000,00 € od Nadácie EPH a 169,00 € od Obecného úradu Vlachy pre podporu nášho tímu mladých hasičov pod záštitou nášho hasičského zboru.

Z finančných prostriedkov sme zakúpili ľahkú laminátovú kaďu a dve športové prúdnice pre súťažnú disciplínu požiarny útok. Ďalší materiál ako vytyčovacie pásmo, pevná spojka s držiakom C52, štyri ks hadíc 15 m C 52 + 4 nosiče hadíc, vodná priekopa, dve plastové džberové striekačky, dve nestrekové čiary a štartové čísla pre prvú etapu vybavenia dráhy pre disciplínu Požiarny útok CTIF.

Ďalej sa zaobstaral materiál na vystrojenie mladých hasičov a to šiltovky, vaky na výstroj a tričká s dlhým rukávom v zmysle súťažného poriadku DPO SR pre mládež. Tričká boli spolufinancované aj s podporov Obecného úradu Vlachy.

Zakúpením uvedeného materiálu sa našim terajším mladým hasičom a ešte mnohým ďalším generáciám zlepšia tréningové podmienky na plnenie požiarneho útoku s vodou a náročnej  disciplíny požiarny útok CTIF, kde deti musia plniť určené disciplíny v presnom poradí a presne podľa pravidiel. Ďalšie prekážky by sme chceli zakúpiť v budúcom období, tak aby naši mladí hasiči mohli plne trénovať na trati a nemuseli reálne prekážky odskúšať až v deň  súťaži hry Plameň.

Chceme sa touto cestou ešte raz veľmi pekne poďakovať Nadácii EPH a Obecnému úradu Vlachy za podporu Mladých hasičov u nás v obci.

Fotografie nájdete vo fotogalérii foku 2022 v záložke Projekt "Mladí hasiči DHZ Krmeš - Vlachy"