Strieborný v OHL Liptovský Mikuláš

16.09.2013 12:30

Dňa 13. 9. 2013 sa na námestí mieru v Liptovskom Mikuláši konalo posledné 9. kolo Okresnej hasičskej ligy v okrese Liptovský Mikuláš a Ružomberok (ďalej „OHL“). Ešte na začiatku o 19:00 hodine nebolo rozhodnuté, ako dopadne celý XII. ročník, pretože adeptov na umiestnenie na druhom a treťom mieste bolo viacero (Krmeš - Vlachy, Važec a Hybe) s tesným bodovým rozdielom. Deviateho kola sa zúčastnilo celkom 20 hasičských družstiev (16 mužských a 4 ženské).Štartovalo sa v zmiešanom poradí (muži aj ženy spolu) podľa vylosovania. DHZ Krmeš - Vlachy si vyžrebovali poradové číslo 3, ale pre technické problémy prvého mužstva sme odštartovali druhý hneď po lídrovi súťaže DHZ Partizánska Ľupča. Nervozita panovala i u nás veď v pribežnom hodnotení sme boli druhý a súperi nám i naďalej dýchali na krk. Vydýchli sme si až po dokončení pokusu DHZ Važec, ktorý štartoval ako 16. v poradí. Po vyhlásení času hneď po zhodení terčov, bolo DHZ Važec priebežne prvé ale po verdikte hlavného rozhodcu bol Ich pokus hodnotený N (neplatný pokus za nezošróbované sacie vedenie na PS) a tým sme sa vrátili opäť na čelo výsledkovej listiny. Na čele sme sa udržali až do konca súťaže a stali sme sa totálnym víťazom súťaže a víťazom 9. kola OHL.

Toto cenné víťazstvo nám zabezpečilo 8 bodov do priebežného hodnotenia OHL a DHZ Krmeš – Vlachy si udržalo druhé miesto v celkovom hodnotení XII. ročníka OHL a doniesli sme si domov pre nás cennú trofej. Chcem sa touto cestou poďakovať všetkým členom tímu, ale aj našim rodinným príslušníkom, ktorý nám držali palce a neraz privreli oči, keď sme sa vytratili na viac ako pol dňa mimo dom.