Zimné sústredenie Mladých hasičov v Likavke

10.04.2014 12:38

V sobotu 5. 4. 2014 sa v Likavke konalo zimné sústredenie mladých hasičov. Toto sústredenie je halová súťaž desať členných KMH. My sme sa súťaže opätovne zúčastnili po dlhej prestávke a naši mladí hasiči sa postavili na štart v kategórii chlapci v nasledovnom zložení: Marek Veverica (veliteľ),  Samuel Hric, Jano Švec, Tomáš Madliak, Kristián Korpády, Richard Rybársky, Viktória Chvojková, Paulínka Rybárska, Timea Vevericová a Klára Zigová. Len pre vysvetlenie, pri zmiešaných družstvách chlapcov a dievčat sa berie družstvo vždy ako chlapčenské.

Na štart sa postavilo 21 kolektívov z okresu Ružomberok, Liptovský Mikuláš, Dolný Kubín, Považská Bystrica, a dokonca i z stražaci z Poľska. Za okres Liptovský Mikuláš sme boli jediný. Po krátkom nástupe a ukážke poradovosti poľských mladých hasičov začala súťaž. Boli pripravené tri súťažné dráhy, ktoré sa nám podarilo zdolať s niekoľkými trestnými sekundami. V konkurencii silných tímov sme síce skončili v našej kategórii na poslednom trinástom mieste, ale na budúci rok to vylepšíme a všetkým chybám sa budeme vyhýbať. Už sa teším na ďalší ročník.